info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 چگونگی و نحوه بازگشایی باغ تالارها

چگونگی و نحوه بازگشایی باغ تالارها

بازگشایی باغ تالارها برای مهمانان تالار بسیار هیجان انگیز است زیرا مهمانان با گشت و گذار در باغ تالار به خوبی از زیبایی های باغ لذت خواهند برد.

گشوده شدن در باغ تالارها

از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا ما شاهد بسته شدن تالار و باغ های عروسی بودیم. به دنبال رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم امکان بازگشایی تالار و باغ ها فراهم شد و مهمانان برای رزرو باغ تالار باید با مدیریت تالار هماهنگ کنند. باغ های تالار یکی از بهترین و زیباترین اماکن تالار هستند مکانی که سبب آرامش جمعیت در شلوغی جشن خواهد شد یا به عبارتی مکانی انبوهی از درختان، گل و گیاهان که محلی دنج را برای مهمانان تالار فراهم کرده است. نوشیدنی های خارج از قسمت تالار پذیرایی، سرویس بهداشتی و دیگر امکانات نیز در بخش باغ تالار ارائه خواهد شد.

برای بازدید از باغ های تالار باید علاوه بر ماسک از فاصله اجتماعی پیروی کنید و معمولا در بسیاری از باغ ها به منظور رعایت فواصل اجتماعی مسیر جداگانه برای رفت و آمد مهمانان در نظر گرفته شده است. بازگشایی باغ تالارها مشروط  به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بوده است و به همین دلیل عموم مردم برای استفاده از فضای باز تالار (باغ) باید

  • ماسک یا پوشش صورت داشته باشند.
  • از دستکش استفاده کنند.
  • با خود ضدعفونی کننده همراه داشته باشند.
  • و فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنند.

نمای دور یک باغ تالار

 پایان تعطیلی باغ تالارها بعد از مدت ها

همان طور که می دانید تالارها از اماکن پردرآمد هستند اما با اتفاقات اخیر (شیوع ویروس کرونا) بسیاری از اماکن از جمله تالارها تعطیل شدند و حال با پشت سر گذاشتن محدودیت های شدید و با سفید شدن وضعیت بیشتر شهرهای کشورمان شاهد بازگشایی تالارها هستیم. تعطیل های به وجود آمده در تالارها سبب لغو مراسمات مختلف نامزدی، عقد و عروسی شد. صرف نظر از استرس و بلاتکلیفی لغو شدن، عودت قسمتی از هزینه رزرو تالارها نیز برای صاحبان مشاغل بسیار سخت و گران تمام شد که هم اکنون بازگشایی اماکن عمومی حتی بازگشایی باغ تالارها نیز مجاز شده است.

برگزاری مراسمات غیرمجاز در تالار

با وجود مجاز شدن تالارها به ادامه فعالیت اما نباید شاهد مراسمات غیرمجاز و غیربهداشتی باشیم. متأسفانه برخی تالارها با برگزاری مراسمات غیرمجاز و پنهان باعث به خطر انداختن سلامت مردم جامعه شده اند. برگزاری مراسم در شرایط فعلیفقط با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر شده است. اگر تالارهای بخواهند به فعالیت های غیرمجاز ادامه دهند یابه عبارتی بر خلاف موارد بهداشتی عمل کنند باید منتظر تعطیل شدن باشند.

یک باغ بزرگ در تالار مجلل

علت بازگشایی باغ تالارها مشکلات به وجود آمده برای مدیران و مالکان تالار بود و برخی مدیران با اجاره باغ و تالار کسب درآمد داشته اند. با توجه به موافقت در بازگشایی تالارها و باغ ها بهتر است با رعایت موارد بهداشتی کلیه تالارداران و مدیران تالار مانند گذشته فعالیت خود را از سر بگیرند. با ذکر یک مثال ساده ضرر و کساد وارد شده به صاحبان تالار خواهیم گفت. فرض کنید که هر تالار برای هر مجلسی 10_ 15 میلیون بیعانه دریافت کند. هر تالار از طریق بیعانه ای دریافت شده مواد، تجهیزات و حقوق کارکنان خود را پرداخت خواهد کرد و حال اگر بیعانه یا پولی را دریافت نکند قدرت انجام و ادامه کار و حرفه خود را نخواهد داشت.

شرایط بازگشایی باغ تالارها در ایران

انتخاب یک باغ و تالار مناسب برای برگزاری مراسم عروسی جزء موارد اساسی بوده که برای عروس و دامادها مهم است. در روزهای کرونایی انتخاب باغ تالار یک تصمیم بزرگ و مهم برای برگزاری مراسم است زیرا باید تالار و باغی را که در نظر

گرفته اید به دستورالعمل های بهداشتی عمل کند چرا که شرط بازگشایی تالار و باغ های تالار رعایت به دستورالعمل های بهداشتی بوده است. از جمله شرایط بهداشتی در نظر گرفته شده برای بازگشایی باغ ها ضدعفونی و یک طرفه کردن مسیر رفت و آمد در باغ (به منظور رعایت فواصل بهداشتی) است. همچنین

  • کثیف نبودن فضای باغ (تمیزی فضای باغ)
  • امن بودن فضای باغ (نبود ارتفاعات پرخطر)
  • دکوراسیون باغ (گل آرایی و درختکاری)
  • وجود سرویس های بهداشتی
  • چیدمان مرتب

از جمله ویژگی های بوده که یک باغ تالار باید داشته باشد.

تزئینات یک باغ تالار

 

 

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *