info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 پروتکل­های بهداشتی تالارهای پذیرایی

پروتکل­های بهداشتی تالارهای پذیرایی

شرایط غیر بهداشتی در اماکن عمومی همانند تالارها، می­تواند منجر به شیوع سریع بیماری­ها و در نتیجه مشکلات تنفسی و حتی اختلالات روده شود. مخصوصا در این شرایط که بیماری کرونا افزایش یافته است، پروتکل­های بهداشتی تالارهای پذیرایی حتما باید با مدیریت کاملی انجام شود و مسئول تالار نیز در این عرصه سخت­گیری کند. ما در این مقاله قسمت­های مهمی را که در معرض ویروس قرار دارند را نام خواهیم برد، با ما همراه باشید.

رعایت پروتکل­های بهداشتی در قسمت­های مهم تالار

رعایت پروتکل­های بهداشتی در قسمت­های مهم تالار

ورودی هتل:

ورودی هتل یکی از مهم­ترین مناطق برای ایجاد و تجمع باکتری است. از لحظه­ای که یک مهمان از در عبور می­کند، انتظار دارد که از سبک، کیفیت و تمیزی عالی برخوردار باشد. اطمینان حاصل کنید که نظافت منظم با تمرکز بر مناطق رفت و آمد انجام می­شود، وروی هتل به دلیل رفت و آمدهای فراوان یکی از مهمترین مکان­های است که نیاز به نظافت روزانه دارد. اطمینان حاصل کنید که کارکنان نظافت از خطرات آلودگی متقابل آگاهی دارند. دستکش­هایی که هنگام تمیز کردن توالت استفاده می­شوند باید قبل از تماس با هر سطح یا جسم دیگر دور ریخته و تعویض شوند. موارد پرمصرف مانند کنترل از راه دور، کلیدهای روشنایی، لیوان­های آشامیدنی و … باید کاملا تمیز شوند و پروتکل­های بهداشتی تالارهای پذیرایی رعایت شوند، تا شیوع باکتری­ها محدود شود.

 

دستشویی:

نظافت و تمیزی دستشویی را هرگز نباید دست کم گرفت. یک تجربه دستشویی خوب و تمیز می­تواند نگرش کلی مهمان هتل نسبت به نام تجاری شما را برای بهتر تحت تأثیر قرار دهد و درک او از کسب و کار، کیفیت خدمات و استاندارد بهداشتی را که به مهمان ارائه می­دهد، افزایش دهد.

اطمینان حاصل کنید که امکانات کافی برای شستن و خشک کردن دستها و دفع مواد زائد بهداشتی در نظر گرفته شده است. راه حل های بدون لمس به حداقل رساندن تماس و کاهش انتقال میکروب ها کمک می کند. تمیزکننده­های صندلی توالت تهیه کنید تا تعداد میکروب­های پخش شده از اثر عطسه را محدود کنید. خوشبو کننده­ها یا دستگاه­های تصفیه هوا را برای حفظ دستشویی با بوی مطبوع نصب کنید. در این شرایط خطرناک پروتکل­های بهداشتی تالارهای پذیرایی را هرگز نباید دست کم گرفت.

پروتکل­های بهداشتی تالارهای پذیرایی

آشپزخانه و مکان­های غذاخوری:

اگر روش­های بهداشتی صحیح اعمال نشود، آلودگی متقابل و انتشار باکتری در آشپزخانه به راحتی رخ می­دهد. کارکنان را در مورد روش­های صحیح شستشوی دست و سیاست­های استفاده از دستکش آموزش دهید تا شیوع میکروب از دست به مواد غذایی و سطحی به حداقل برسد. اطمینان حاصل کنید که امکانات مناسب شستشوی دست فراهم شده است. حوله­های کاغذی یا پارچه­ای و سطل آشغال همه باید در این مکان­های عمومی رعایت شوند. راه حل های بدون لمس به کاهش خطر انتشار میکروب ها کمک می­کند.

برای اطمینان از کاهش آلودگی متقاطع، سطوح کار را به طور مرتب ضدعفونی کنید. راه حل­های نظارت بر شستشوی دستی می­تواند میزان شستشوی دست کارکنان را افزایش داده و اطمینان حاصل کند که کارکنان شما طبق پروتکل­های مربوطه دست­های خود را می­شویند.

راه حل­های نظارت بر شستشوی دستی

کلام آخر

رعایت  پروتکل­های بهداشتی تالارهای پذیرایی  از مهم­ترین نکاتی است که حتما باید به آن توجه گردد. امروزه با توجه به شیوع بیماری کرونا کوچک­ترین غفلت منجر به آسیبات جبران ناپذیری خواهد شد. امیدوارم به موارد گفته شده در این مقاله توجه گردد.همچنین شما عزیزان میتوانید لیست بهترین تالار های پذیرایی تهران  به همراه لیست تجهیزات آن ها را مشاهده کنید. ممنونم از توجه شما.

 

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *