info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 آخرین وضعیت تالار ها

آخرین وضعیت تالار ها

به  گزارش آخرین اخبار و ستاد ملی مبارزه با کرونا، اکثر مشاغل که پرخطر بوده اند آغاز به فعالیت کرده اند اما زمان بازگشایی تالارها مشخص نیست.

رییس اتحادیه تالار های پذیرایی اظهار کردند: که قرار بود در عید سعید فطر، تالارهای پذیرایی بازگشایی شوند اما این اتفاق نیفتاد و تالار ها همچنان تعطیل هستند.

آخرین وضعیت تالار ها

خسارت به تالار ها در تعطیلات

تالار های پذیرایی در این تعطیلات بسیار خسارت دیده اند زیرا مقدار مبلغی را از هر مشتری بیعانه گرفته اند و این هزینه راصرف خرید وسایل مراسم کرده اند. همچنین باید مالیات ، حق بیمه و اجاره تالار را هم پرداخت کنند، اما امکان بازگرداندن مبلغ بیعانه مشتری ها را ندارند.

اگر تالار ها تعطیل بمانند، مراسم در منازل برگزار می شوند که با  برگزاری این مراسم ، شیوع بیماری افزایش می یابد زیرا پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود. اما تالار ها با رعایت کامل فاصله گذاری بین مهمان ها، مراسم را آغاز می کنند.

طبق گزارش  آخرین وضعیت تالار ها ، در مناطقی که وضعیت سفید اعلام شد، تالارهای پذیرایی به مدت یک هفته بازگشایی شدند که موافقان و مخالفانی به همراه داشت. مخالفان، این بازگشایی را باعث تجمع و گسترش بیماری می دانستند، موافقان هم زوج های جوان و خانواده هایشان بودند که مراسم آنها به تعویق افتاده و خسارت هایی را متحمل شده بودند.

یک زوج که مراسم شان به دلیل کرونا به عقب افتاده بود و منتظر بهبود شرایط بودند تا مراسم خود را برگزار کنند، مشکلات فروانی داشتند.

آنها مجبور بودند خانه ای که اجاره کرده اند و هنوز در آن مستقر نشده اند ،اجاره بهای آن را بپردازند و از طرفی میخواهند مراسم خود را برگزار کنند، بعد زندگی مشترک خود را شروع کنند.

برخی از کسانی که موافق بازگشایی تالارها هستند مانند صاحبان تالار، معتقدند که مشاغل پر خطر بازگشایی شده اند پس تالارها هم باید شروع به فعالیت کنند.

رعایت پروتکل های بهداشتی در تالار ها

طبق گزارش ، آخرین وضعیت تالار ها ، با شدت گرفتن ویروس کرونا در ایران برگزاری مراسم، سخنرانی ها و ختم ها باز به تعلیق در آمد و برگزاری مراسم عروسی در تالار ها در شهر های قرمز کاملا ممنوع شد. در سایر شهر ها که وضعیت بهتر است صاحبان تالارها می توانند با پذیرش 50 درصد ظرفیت و کاملا بهداشتی مراسم را برگزار کنند.

پرسنل تالار با ماسک و دستکش بهداشتی باید باشند،  فضای سالن و آشپزخانه باید کاملا ضدعفونی شوند. فاصله گذاری مهمان ها کاملا رعایت شود ، از ظروف پذیرایی یکبار مصرف باید استفاده شود و پذیرایی نباید به صورت سلف سرویس باشد، همچنین با یک دستگاه تب سنج، یک معاینه معمولی از مهمان ها صورت می گیرد.

رعایت پروتکل های بهداشتی در تالار ها

هر گونه تجمع می تواند موجب گسترش ویروس و بیماری گردد به طوری که روزانه 2 هزار بیمار مبتلا به کرونا و روزانه 150 هزار نفر از هموطنان دراثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند اما باز برخی از افراد در این شرایط اصرار به برگزاری مراسم عروسی خود را دارند و برخی تالار ها به صورت غیر قانونی و بدون مجوز  با مردم همکاری می کنند.

 

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *