info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 بازگشایی تالارها در تهران

بازگشایی تالارها در تهران

با شیوع بیماری کرونا، تقریبا همه‌ اصناف تحت تاثیرات منفی این ویروس قرار گرفته و بسیاری از آن‌ها مجبور به تعطیلی شدند. بسیاری نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان به فعالیت خود ادامه دادند.تالارهای پذیرایی یکی از مکان‌هایی بودند که به علت احتمال تجمع بسیار بالا، در ابتدا سریعا تعطیل شدند و تمام مراسم‌ها به اجبار به تاریخ دیگری موکول شدند.اما پس از گذشت مدتی و اندکی آرام شدن وضعیت شیوع ویروس، بازگشایی تالارها در تهران نیز اتفاق افتاد و مراسم‌هایی برگزار شد که به بدتر شدن دوباره وضعیت منجر شد. در پی این اتفاق، ستاد مبارزه با کرونا دوباره تصمیم به تعطیلی تالارهای پذیرایی گرفت اما استثناهایی نیز قائل شد.

برای مثال تالارهای پذیرایی صرفا می‌توانند در مناطق زرد فعالیت داشته باشند و در مناطق قرمز کرونایی باید به طور کل بسته باشند.

بازگشایی تالارها در تهران

نکات مهم درباره بازگشایی تالارها در مناطق زرد

مناطق زرد کرونایی که نسبتا وضعیت متوسطی دارند، تالارها را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی کرده‌اند. برخی تالارهایی که دارای سالن هستند، امکان طبخ غذا نیز دارند. تالارهای مناطق زرد می‌توانند مراسم را با ضرورت و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنند.

یعنی مهمان‌های تالار وقتی وارد سالن می‌شوند، برخی اعمال مانند دست دادن، در آغوش گرفتن، روبوسی کردن و نزدیک شدن بیش از حد به هم را نباید انجام دهند و فاصله‌گذاری اجتماعی یک متری نیز باید رعایت شود.

از طرفی قبلا در مورد استفاده از ماسک فقط توصیه وجود داشت، اما از ۱۵ تیر ماه، استفاده از ماسک در تمام مناطق و حتی در تالارها ضروری شده است. همچنین فقط مراسم‌های ضروری باید در تالارها برگزار شود، به طور مثال مراسم ختم را می‌توان در فضاهای روباز و آرامستان‌ها برگزار کرد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم در تالارها باید با ۵۰ درصد ظرفیت برگزار شده و فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت شود. همچنین تالارها باید امکانات تهویه مناسب داشته باشند.

زیرا اگر تالاری تهویه مناسب نداشته باشد، حتی اگر افراد ماسک هم زده باشند، باید در مدت کوتاهی آن مکان را ترک کنند. اما این مساله فقط مرتبط با مناطق زرد بود، پس بازگشایی تالارها در تهران اتفاق نیفتاد زیرا تهران جزو مناطق قرمز است.

 

بازگشایی تالارهای پذیرایی در تهران

در تهران، با توجه به قرمز بودن وضعیت و شدید بودن میزان شیوع کرونا، استاندار تهران با بازگشایی تالارها در تهران به شدت اعلام مخالفت کرد و سپس ادامه داد که با توجه به قرمز بودن وضعیت تهران و تجمع زیاد و عدم امکان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌هایی با جمعیت زیاد، تصمیم به بازگشایی تالارها در تهران تصمیم خوبی نیست و بهتر است که خانواده‌ها مراسم‌های عروسی را به تعویق انداخته و مراسم‌های ختم و عزاداری را هم در فضاهای روباز با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و با جمعیت کم برگزار کنند.

همچنین او اعلام کرده بود که با بازگشایی رستوران ها با ۵۰ درصد ظرفیت موافقت شده و اگر تالاری، تنها برای پذیرایی و بدون برگزاری مراسم و پذیرایی از جمعیتی زیاد، بازگشایی شود، مشکلی ندارد اما برگزاری مراسم‌های عروسی عاقلانه نیست زیرا که تالارها یکی از کانون های مهم انتشار ویروس کرونا هستند.

بازگشایی تالارهای پذیرایی در تهران

 

 

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *