info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 بازگشایی تالار ها به همراه شرایط و قوانین

بازگشایی تالار ها به همراه شرایط و قوانین

این روز ها مهم ترین دغدغه زوج های جوان بعد از مسئله کرونا ویروس، بحث بازگشایی اصناف علی الخصوص بازگشایی تالار ها است. گرچه هنوز زمان مشخصی برای بازگشایی  معلوم نشده است، اما با توجه به ورشکستی اغلب تالارداران به جهت هزینه های سرسام آور و بازگرداندن عودت بیعانه توسط صاحبان تالار به مشتریان خود، دولت باید به فکر راه حل اساسی این موضوع باشد.

بازگشایی تالار ها

بازگشایی تالار ها دغدغه زوج های جوان

در پی شروع موج جدید کرونا از پاییز پیش رو و بیانات وزیر بهداشت در طی سخنرانی های خود و بیش بینی  پاییز سخت در چند روز آینده و زوج های در انتظار برگزاری عروسی در این شرایط اقتصادی، بازگشایی  می تواند باری از مشکلات را کم کند. گرچه این موضوع در دست بررسی و تحلیل است و هنوز خبر موثقی در دسترس نیست، اما رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس به تازگی شرایط بازگشایی تالارها را اعلام کرده است.

شرایط بازگشایی تالار ها

 

شرایط و قوانین بازگشایی تالار ها

در پی اظهارات رئیس اتحادیه تالار های پذیرایی و ستاد ملی مبارزه کرونا، مراسمات تالار ها در مناطق سفید و زرد در صورتی برگزار می شود، که تمامی پرسنل تالار از ماسک و دستکش استفاده کنند. بازگشایی  تنها در صورتی پابرجاست، که تمام فضای سالن ها و آشپزخانه ها به طور مداوم ضد عفونی شوند.

سرو غذا در ظروف یکبار مصرف در صورت بازگشایی تالار ها

در فضای تالار ها باید حتما فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و میهمانان نیز از پروتکل های بهداشتی استفاده کنند. در هنگام سرو غذا از پذیرایی سلف سرویس پیروی نشود و غذای موجود در تالار ها بهتر است، حتی الامکان در ظروف یکبار مصرف سرو شود. استفاده از تب سنج به عنوان معاینه بالینی میهمانان از شرایط بازگشایی  است.

هم چنین ژل شست و شو و ماسک نیز باید در اختیار میهمانان قرار بگیرد. شرایط بازگشایی تالارها با نصف ظرفیت، مجاز است.

رعایت پروتکل های بهداشتی یکی از شرایط بازگشایی تالار ها

تمامی شرایط ذکر شده برای تالار های واقع در استان هایی با وضعیت سفید و زرد است. رئیس اتحادیه تالار های پذیرایی هنوز برای شهر هایی با وضعیت قرمز علی الخصوص بازگشایی  در تهران هنوز تصمیم قطعی نگرفته و تا مورخه امروز آن را به بعد از ماه محرم و صفر موکول کرده است.

او همچنین افزود در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی  و شیوه نامه بهداشتی در تالار ها به شدت با تالارداران برخورد خواهد شد و خبر تعطیلی تالار پلمپ شده رسانه ای می شود.

عدم رعایت شیوه نامه بهداشتی دلیلی برای پلمپ تالار ها

جمع بندی

با توجه به متن فوق و تعطیلی 7 ماهه تالار ها در این روز های کرونایی زوج های زیادی در صف انتظار عروسی مجلل در تالار ها هستند.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی ازقوانین بازگشایی تالار ها

ساخت تونل ضد عفونی کننده میهمان ها در این روز ها می تواند یک ایده جالب و تضمینی باشد. با توجه  به این شرایط ادامه دار بهتر است، با یک تدبیر حکیمانه و فاصله گذاری 2 الی 3 متری هر میز در تالار ها، می توان تا حد زیادی از شیوع این بیماری جلوگیری کرد.

وضعیت همواره قرمز استان تهران باعث شده که بازگشایی در تهران همواره شرایطی سخت تر از دیگر استان ها داشته باشد. بازگشایی همچنان تا پس از ماه محرم و صفر در دست بررسی است.

خدمات مرتبط :

 مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *