info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 بازگشایی تالار عروسی تهران

بازگشایی تالار عروسی تهران

 

 در شرایط کنونی با شیوع بیماری کرونا کمی دشوار شده است اما اگر قرار به بازگشایی تالار عروسی تهران باشد تالارها موظفند که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مخالفت با بازگشایی تالارهای عروسی تهران

همان طور که می دانید در چند ماه گذشته به دلیل بیماری کرونا بسیاری از تالارهای پذیرایی بسته شده اند علت مخالفت با بازگشایی تالارها به ویژه تالارهای عروسی جلوگیری از ابتلا بیشتر مردم به بیماری کرونا بوده است.

در همین بین صاحبان و مدیران تالار برای مدتی از کار بی کار شده و تالارهای خود را برای انجام هیچ گونه مراسمی باز نکردند. مخالفت با بازگشایی تالارهای تهران تا حدودی کار درستی است اما ما نباید صاحبان چنین کسب و کارهای را نادیده بگیریم.

با اعمال محدودیت های و رعایت مردم ما توانستیم موج اول بیماری را به خوبی پشت سر بگذرانیم. بازگشایی تالار عروسی تهران با شرط و شرایط خاص خود امکان پذیر است. طبق قانون تالارهای تهران و سراسر ایران موظف اند که فقط 50 درصد ظرفیت تالار مهمان قبول کنند و بیش از 50 درصد بر خلاف قانون است و پیگرد قانونی دارد.

در ضمن برای بازگشایی تالار خود تالار علاوه بر پذیرش 50 درصد ظرفیت باید از برگزاری مراسمات و هر گونه شلوغ کاری بپرهیزد زیرا برگزاری مراسمات و تجمع بالای جمعیت خود تالار را به کانون اصلی انتشار ویروس تبدیل خواهد کرد.

نمونه یک تالار عروسی

                                                                       

نحوه بازگشایی تالارهای عروسی در تهران

بعد از اعلام رئیس اتحادیه تجهیزات و تالارهای پذیرایی تالارهای پذیرایی تهران مجاز به بازگشایی شدند. مجاز شدن تالارهای پذیرایی به ادامه فعالیت ابتدا در شهرهای که وضعیت شان سفید شد امکان پذیر شد و بازگشایی تالارعروسی تهران به صورت پلکانی بود.

همچنین صاحبان چنین مشاغل بهتر است بدانند که به مرور بازگشایی همه تالارها مجاز خواهد شد اما به شرط اینکه دستوالعمل های بهداشتی رعایت شود. فرقی ندارد که شما دارای یک شغل پرخطر باشید یا یک شغل کم خطر هر شغلی که دستورالعمل های بهداشتی را در چارچوب خود رعایت نکند می تواند به یک شغل پرخطر تبدیل شود.

تقریبا برای مدت 5 ماه تالارهای پذیرایی در کشورمان تعطیل بوده است و بدون شک مدت گفته شده باعث ورشکستگی و بیکاری اشخاص زیادی در صنف گفته شده است چرا که به جزء صاحبان و مدیران تالار کارگران زیادی از کار بیکار شده اند و خود باعث خسارت های زیادی به بار آمده است. جای نگرانی نیست زیرا خسارات و ضرر با ادامه فعالیت تالارها مشروط به انجام فعالیت با رعایت پروتکل های بهداشتی قابل جبران است.

بر خلاف تصور مردم عدم بازگشایی تالار عروسی تهران و برگزاری مراسمات عروسی در منزل خود باعث تسریع در روند بیماری شده است در حالی که اگر مراسمات به درستی در تالار و با انجام موارد بهداشتی صورت گیرد ابتلا به بیماری امکان ندارد.

هم اکنون در تالارها شاهد اجرای پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی درست هستیم و خطری برای ابتلا به کرونا در تالارها وجود نخواهد داشت. خوشبختانه کشور ما به دلیل خارج شدن از حالت وخیم بیماری در بسیاری از شهرهای ایران وضعیت سفید شده است و بازگشایی تالارها در مناطقی که وضعیت شان سفید اعلام شده مشکلی ندارد.

 

نمایی بیرونی تزئین شده یک تالار عروسی

 

اشاره به برخی از شرایط بازگشایی تالارها

در ابتدای مقاله گفتیم که در صورت رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تالارها مجاز به ادامه فعالیت خود هستند اما به جز فاصله گذاری چه مواردی باید در تالار ها رعایت شود یا اصلا شرایط بازگشایی تالار عروسی تهران شامل چه مواردی است؟

  • همه پرسنل و کارکنان تالار باید از دستکش و ماسک استفاده کنند.
  • همه فضای تالار شامل سالن ها و آشپزخانه ضدعفونی شوند.
  • فاصله گذاری حتی در بین کارکنان تالار نیز رعایت شود.
  • تا جایی که امکان دارد فقط از ظروف یک بار مصرف استفاده شود.
  • پذیرایی نباید به صورت سلف سرویس باشد.
  • قبل از ورود مهمانان به تالار معاینه بالینی عادی (به وسیله تب سنج) صورت بگیرد.
  • تالارها نصف ظرفیت خود مهمان بپذیرند.
  • و همچنین در 24 ساعت فقط یک مراسم در تالار برگزار شود.

                                                        سالن پذیرایی یک تالار عروسی در تهران

 

 

 

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *