info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 هزینه‌ی عروسی و موارد مهم در محاسبه‌ی آن

هزینه‌ی عروسی و موارد مهم در محاسبه‌ی آن

در بسیاری از جنبه‌های زندگی در ایران تهران به عنوان پایتخت کشور عزیزمان دارای امکانات بیشتری نسبت به سایر شهرها می‌باشد و تنوع انتخاب هرچیزی در آن بسیار است و این موضوع در مورد مراسم‌های عروسی نیز صدق می‌کند. در مورد برگزاری مراسم عروسی، طیف تنوع انتخاب تمام موارد بسیار زیاد می‌باشد به طوری که شما می‌توانید هزینه‌ی عروسی در تهران را با رقم‌های کاملا متفاوتی داشته باشید.

اما در میان تنوعِ این شهر بزرگ برای مراسم عروسی مجموعه‌ی خاصی از کارهای ضروری وجود دارد که در تمام مراسم‌ها انجام می‌شود؛ برای مثال شهر تهران بیشتر دارای خانه‌های آپارتمانی می‌باشد و به همین علت عروسی‌ها در تالارها برگزار می‌شود و گرفتن تالار، ماشین عروسی، رزرو آرایشگاه، خرید و یا اجاره‌ی لباس عروس و داماد و… جز ملزومات به حساب می‌آیند.

برای هر کدام از این موارد می‌توانید رقمی متوسط و یا شاید حداقلی را در نظر بگیرید تا هزینه‌ی عروسی در تهران را به حداقل رسانده و بتوانید مراسم خود را با صرف هزینه‌‌ی معقولی برگزار کنید.

در ادامه‌ی این مقاله پنج مورد از مهم‌ترین موارد را با شما به اشتراک می‌گذاریم اما توجه داشته باشید که این رقم‌های آورده شده در شرایط ‌گوناگون اقتصادی و با توجه به بودجه‌ی شما متغیر خواهند بود و ما تنها این موارد را به صورت حداقلی در نظر گرفته‌ایم.

محاسبه‌ی هزینه‌ی عروسی در تهران

پنج مورد از موارد مهم در هنگام محاسبه‌ی هزینه‌ی عروسی در تهران

1- تالار عروسی و شام

از مهم‌ترین چیزهایی که در یک مراسم عروسی مورد توجه قرار می‌گیرد تالار عروسی می‌باشد زیرا که مهمانان شما قرار است ساعت‌ها در آنجا باشند و بخش اعظمی از مراسم شما در آنجا اتفاق می‌افتد. همچنین تالار انتخابی شما در منوی ارائه شده برای شام و به طور کلی پذیرایی، دکور اتاق عقد و… نیز تاثیر می‌گذارد. معمولا ورودی‌های سالن‌ها از مبلغی بین 200 تا 500 هزار تومان به طور متوسط و تا رقم‌های میلیونی ادامه دارد. رزرو اتاق عقد و تزئینات مربوط به آن نیز رقمی در حدود 2 تا 3 میلیون تومان را در لیست هزینه‌ ی عروسی در تهران به خود اختصاص می‌دهد.

.تالار عروسی و شام

2- ماشین عرروسی

برای شب عروسی خود حتما به یک ماشین احتیاج خواهید داشت. ممکن است این ماشین، ماشین خودتان باشد که در این صورت تنها باید هزینه‌ی گل‌آرایی آن را بدهید و در غیر این صورت باید هزینه‌ی اجاره‌ی ماشین را نیز به آن اضافه کنید. معمولا هزینه‌ی گل‌آرایی ماشین با دسته‌ی گل عروس به صورت یک جا محاسبه می‌شود و در حدود رقم 1 تا 2 میلیون تومان می‌باشد.

3- آرایشگاه

در هنگام محاسبه‌ی هزینه‌‌ی عروسی در تهران نباید آرایشگاه عروس و داماد را فراموش کنید. معمولا هزینه‌ی آرایشگاه داماد از عروس کمتر می‌شود و روی هم رقم تقریبی 2 تا 3 میلیون تومان می‌شود.

5- لباس

برای لباس عروس اگر قصد اجاره داشته باشید باید حدود یک میلیون تومان پرداخت کنید و اگر قصد خرید و یا دوخت داشته باشید، طیف قیمت بسیار متفاوت خواهد بود. همچنین کت و شلوار داماد نیز رقمی حدود 2 میلیون تومان دارد.

4- موارد حاشیه‌ای

در این قسمت باید به آتلیه‌ی عروس، گروه موسیقی، حلقه‌، کیک و شیرینی، کارواش و تجهیزات و ظروف محالس و … توجه داشته باشید که تمام موارد حاشیه‌ای روی هم رقمی نزدیک 7 تا 10 میلیون تومان به صورت حداقلی خواهند داشت.

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *