info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 کنسلی تالار عروسی

کنسلی تالار عروسی

همان­طور که می­دانید وجود شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا در کشور باعث کنسلی تالار عروسی نیز شده است. قبل از شیوع ویروس کرونا، تالارهای عروسی به خوبی پذیرای مهمانان خود بودند و هیچ مشکلی برای برگزاری مراسم­های عروسی وجود نداشت. مگر این که در موارد خیلی معدودی طرفین قرارداد ( عروس و داماد) بنا به دلایلی تصمیم می­گرفتند، مراسم عروسی  را به تعویق بیندازند و تالار را کنسل کنند.

کنسلی تالار عروسی

 آیا با کنسل کردن تالار عروسی مشمول پرداخت جریمه خواهیم شد؟

تالارها به دلیل وجود بیماری و ویروس کرونا چند ماهی است که کنسل شده­اند. اما با توجه به شرایط موجود در حال حاضر این امکان در اختیار تالارها قرار گرفته تا بتوانند پذیرای 50 درصد از مهمانان خود باشند. بدین معنی که در صورت برگزاری مراسم اگر تالار به اندازه 500 نفر ظرفیت دارد، تعداد مهمانان دعوت شده باید 200 نفر باشد.

حال سوالی که برای اکثر افراد پیش می­آید این است که شرایط کنسلی تالار عروسی به چه صورت است؟

در پاسخ به این سوال در ابتدا باید توجه داشت که در هنگام کنسل شدن تالار هر دو طرف قرارداد به یک میزان حق دارند. عروس و داماد به دلیل وجود شرایط پیش آمده و مدیریت تالار به دلیل اختصاص دادن یک روز کاری و برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عروسی  آن­ها.

شرایط کنسل کردن تالار بر اساس قوانین اتحادیه تالار

همان طور که گفته شد تالارهای پذیرایی می­توانند با پذیرش 50 درصد از مهمانان و همچنین رعایت پروتکل­های بهداشتی، شروع به فعالیت کنند. بر این اساس بسیاری از افراد برای تنظیم قرارداد و برگزاری مراسم عروسی خود به تالارها مراجعه می­کنند. بعد از آن نیز به دلیل گسترش یافتن و شیوع بیشتر ویروس کرونا و یا دیگر مسائل، نسبت به کنسلی تالار عروسی اقدام می­کنند.

شرایط کنسل کردن تالار بر اساس قوانین اتحادیه تالار

به نقل از سرهنگ “نادر مرادی” معاون نظارت بر اماکن عمومی پایتخت، در شرایط کنونی، شیوع بیماری کرونا و نوسانات مرتبط با آن امری غیر متقربه و غیر قابل پیش­بینی به شمار نمی­آید. بر این اساس به متصدیان تالارها اجازه دریافت حق کنسلی قرارداد داده می­شود.

در این بین مشتریانی وجود دارند که قرارداد آن­ها با تالارها، قبل از شیوع یافتن بیماری کرونا و اعلام رسمی آن در کشور منعقد شده است. سرهنگ مرادی در مورد این دسته از افراد تصریح کرد: این افراد اجازه دارند بدون پرداخت هیچ­گونه جریمه­ای قرارداد خود با تالار را کنسل کنند.

در خصوص برگزاری مراسم عروسی ، متصدیان و مدیران تالارها وظیفه دارند قرارداد خود را بر اساس بخشنامه‌ها و مقررات اعلامی از طرف ستاد مبارزه با کرونا تنظیم و منعقد کنند. در غیر این صورت بر اساس قانون با آن­ها برخورد می­شود.

شرایط کنسل کردن تالار بر اساس قوانین اتحادیه تالار

کنسلی تالار عروسی

در صورتی که به دلایل مختلف نظیر ترس از کرونا، تصمیم به کنسلی تالار عروسی رزرو شده دارید، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • در صورتی که 45 روز تا موعد قرارداد باقی مانده باشد، از حداقل منوی قرارداد 5 درصد از متولی کسر می­شود.
  • در صورتی که 30 روز تا موعد قرارداد باقی مانده باشد، از حداقل منوی قرارداد 15 درصد از متولی کسر می­شود.
  • در صورتی که 15 روز تا موعد قرارداد باقی مانده باشد، از حداقل منوی قرارداد 20 درصد از متولی کسر می­شود.
  • در صورتی که 10 روز تا موعد قرارداد باقی مانده باشد، از حداقل منوی قرارداد 30 درصد از متولی کسر می­شود.

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *