info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 در تالار چه مراسماتی برگزار می‌شود؟

در تالار چه مراسماتی برگزار می‌شود؟

 مقدمه

امروزه به دلیل تجملاتی شدن مراسماتی مانند جشن عروسی و یا عزاداری دیگر خانه‌ها فضای کافی برای جمعیت مراسم را ندارند. در قدیم مراسم‌های عروسی در خانه‌ها به صورت جشنی کوچک برگزار می‌شد، اما امروزه این مراسمات دیگر در خانه‌ها انجام نمی‌شود. به همین علت تالار و یا باغ تالارهای زیادی در همه جا وجود دارد که در آن مراسمات تجملاتی برگزار می‌شود.

در تالارها چه مراسماتی برگزار می‌شود؟

در تالارها انواع مراسم‌ها مانند: نامزدی، عقد، عروسی، تولد، مراسم عزاداری، ختنه سرون و یا هر مراسم دیگر با توجه به رسم و رسومات خانواده‌ها و اقوام مختلف برگزار می‌شود.

تالارها بیشتر جنبه برگزاری مراسم‌های شاد مانند عروسی و تولد و مراسم‌هایی که به این شکل برگزار می‌شود را دارد

در این مکان‌ مهمان‌ها به صورت کامل پذیرایی می‌شوند هم‌چنین اگر مراسم عروسی و یا تولد و مراسم‌های این چنینی باشد، ارکست آهنگ‌های شاد می‌گذارد و همین‌طور قسمتی برای رقصیدن مهمان‌ها و یا عروس و داماد گذاشته شده است و بر عکس اگر هم مراسم عزاداری باشد، روضه خوانی یا نوحه پخش می‌شود.

مراسم در تالار

طراحی و دیزاین دکور تالار و باغ تالارها به چه صورت می‌باشد؟

دیزاین تالاری که رزرو می‌شود با توجه به مراسمی که دارید طراحی می‌شود و کارکنان آن جا را به صورت کامل آماده می‌کنند.

کسی که تالار را رزرو می‌کند، می‌تواند طراحی‌های دلخواهی به آنها بدهد که آنجا را با توجه به میل و علاقه آن شخص دیزاین کنند.

در تالارها این امکان وجود دارد که شما طراحی آنجا را طبق میل و خواسته‌تان انجام دهید

مثلاً می‌تواند درباره دیزاین و چیدمان میز و صندلی، محل نشستن عروس و داماد، رقص نور، موسیقی و یا هر چیز دیگر نظرش را بدهد. کارکنان آنجا را طبق نظر و پیشنهاد آن شخصی که رزرو کرده است موظف‌اند تالار را برای روزی که مشخص می‌شود آماده کنند.

دیزاین و طراحی مراسم

مهیا کردن تنقلات و غذایی که در تالار سرو می‌شود به عهده کیست؟

اما نکته‌ای دیگر که باید بگویم، بعضی از تالارها میوه، شیرینی، فینگر فود و یا وسایل پذیرایی دیگر را برعهده شما می‌گذارند و آن‌ها را  خود شخصی که آنجا را رزرو می‌کند باید برای مهمان‌ها تهیه کند و به کارکنان بدهد تا آنها سر میزها قرار دهند.

حتی غذایی که در تالارها سرو می‌شود را خود  شخصی که تالار را رزرو می‌کند باید تهیه کند.

تمامی تنقلات و غذایی که در تالارها سرو می‌شود را صاحب مجلس باید تهیه کند

 

محل تالارها و باغ تالارها معمولا در کدام قسمت شهر است و هزینه آن چه مقدار می‌باشد؟

از آنجایی که می‌دانید، باغ تالارها به دلیل داشتن باغ و محوطه باید در اطراف شهرها باشند و هم‌چنین به دلیل داشتن فضای باز و اینکه مراسمات در باغ تالارها تا دیر وقت طول میکشد اگر در شهر باشد موجب آزار و اذیت برای ساکنین آن محل می‌شود به همین علت این باغ تالارها در اطراف شهر می‌باشد.

اما تالارها به دلیل اینکه محیط بسته‌ای دارند و ساعت مشخصی تعطیل می‌شوند آزار و اذیت کمتری برای همسایگان دارند، به خاطر همین می‌توان آنها را در داخل شهر قرار داد.

درباره هزینه تالار و باغ تالار باید بگویم که بخشی از هزینه برای پرداخت ورودی مهمان‌ها می‌باشد که حتما باید پرداخت شود.

در بالا گفته شد که خرید تنقلات و غذای مجلس بر عهده صاحب مجلس می‌باشد ولی اگر کسی بخواهد، می‌تواند هزینه خوراکی‌ را به آنجا بدهد و کارکنان آنها را تهیه کنند.

هم‌چنین در جریان باشید که هزینه ارکست برعهده شما می‌باشد.

 

سرو غذا در تالار

 مطلب آخر

تالارها اگر برای مراسم عروسی، عقد یا نامزدی رزرو شده باشند به دو بخش بانوان و آقایان تقسیم می‌شوند ولی اگر برای مراسم ختم و عزاداری باشد، به صورت مختلط برگزار می‌شود.

در بالا گفته شد که صاحب مجلس باید چه هزینه‌هایی را پرداخت کند، این را هم باید اضافه کنیم که اگر طراحی و دیزاین دکور تالار را تغییر دادید باید هزینه‌ای بیشتر بپردازید.

برگزاری مراسم در این مکان ساعت مشخصی دارد.به عنوان مثال اگر مراسم عزاداری باشد، باید در طول روز و به صرف ناهار باشد و تا بعد از ظهر این مراسم تمام شود اما اگر برای مراسم‌هایی مانند عروسی، عقد، نامزدی و … رزرو شده باشد تقریبا این مراسم از ساعت 7 بعداز ظهر الی 12 شب به صرف شام می‌باشد.

البته باید بگویم که هر تالاری قوانین و مقرراتی متفاوت دارد و شما با توجه به زمان دلخواه می‌توانید طبق آن قوانین مراسم خود را برگزار کنید.

 

مقالات مرتبط:

راه های ارتباطی با ما:

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *