info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 بحران سازی اعتراض‌های خیابانی برای تالار‌های پذیرایی

بحران سازی اعتراض‌های خیابانی برای تالار‌های پذیرایی

عضو اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با انتقاد از وضعیتی که به دلیل اعتراض‌ها در سطح شهر به وجود آمده گفت: متاسفانه اعتراض‌ها به کسب و کار اصناف لطمه شدیدی زده و این لطمه برای تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس دو چندان است.

به گزارش پول نیوز،

سعید افشار در گفتگو با خبرنگار پول نیوز با اشاره به اینکه زمان اعتراض‌ها به طور متوسط و معمول از ساعت ۶ بعد ازظهر اعلام می‌شود گفت: این ساعت‌ها که زمان برگزاری مراسم در تالار‌های پذیرایی است، چالش‌های بسیاری را برای مردم و تالارداران ایجاد کرده است.

وی با اعلام اینکه زمان برگزاری مراسمی که در تالار‌های پذیرایی برگزار می‌شود، به طور متوسط از ۷ تا ۱۰ شب است گفت: میزبان و میهمان‌ها باید یک ساعت زودتر حرکت کنند تا بتوانند خود را به مجالس برساند، اما این اعتراض‌ها باعث شده خیابان‌ها قفل شود و میهمانان و حتی میزبان با وجود آنکه زودتر حرکت می‌کنند، به موقع به تالار پذیرایی نرسند.

عضو اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با اعلام اینکه در بسیاری از مراسم عروسی شاهد بوده ایم که عروس و داماد حتی برای ساعت ۱۰ شب نیز به تالار نرسیده اند گفت: ماشین‌های عروس و داماد برای ساعت‌ها در پشت ترافیک ناشی از تجمع‌ها و اعتراض‌ها گیر می‌کنند و برای آمدن به تالار با مشکل روبه رو میشوند.

وی با اعلام اینکه در این روز‌ها بسیاری از مراسم حتی با نصف میهمانان برگزار نمی‌شود گفت: میهمانان از شرایط اعتراض‌ها خبر دارند و نگران این هستند که هنگام رسیدن به مراسم، در اعتراض‌ها گیر کنند و ماشین آن‌ها مورد هجوم و تخریب قرار گیرد، به همین دلیل از ابتدا از آمدن به مراسم خودداری می‌کنند و عده‌ای دیگر نیز از هنگامی که وارد خیابان می‌شوند و شرایط نامناسب رفت و آمد را می‌بینند، منصرف می‌شوند و از نیمه راه باز می‌گردند.

افشار با اعلام اینکه در بسیاری از موارد تجهیزات مورد نیاز تالار‌ها به موقع نمی‌رسد گفت: در چندین مورد شاهد بودیم که حتی میوه و شیرینی در اعتراض‌ها گیر کرده و با تأخیر به تالار رسیده که در خدمات رسانی مشکل ایجاد کرده است.

وی با اعلام اینکه یکی دیگر از چالش‌های تالار‌های پذیرایی، حضور به موقع عاقد است گفت: عاقد‌ها به طور معمول روزانه چندین خطبه عقد را می‌خوانند، اما شاهد هستیم که عاقد در مراسم به موقع حضور پیدا نمی‌کند یا عروس و داماد در پشت ترافیک اعتراض‌ها گیر کرده یا عاقد بعد از خواندن عقد و برای حضور در مراسم دیگر، پشت ترافیک اعتراض‌ها گیر می‌کند که شاهد هستیم یا عاقد نسبت شرایط تاخیر عروس و داماد اعتراض می‌کند یا عروس و داماد از دیر رسیدن عاقد انتقاد دارند.

مدیر تجهیز مجالس آزمون با اعلام اینکه مراسم عروسی یکی از خاطره انگیزترین و به یادماندنی‌ترین مراسم در تمامی زندگی است گفت: متاسفانه به دلیل اعتراض‌هایی که در سطح خیابان‌ها واقع می‌شود، بسیاری از مراسم عقد و عروسی به جای آنکه خاطره خوشی بر جای بگذارد، چالش ایجاد می‌کند و میزبان و میهمان با فشار روحی روانی روبرو می‌شوند.

وی از بحران تالار‌های عروسی از هنگامی که اعتراض‌ها شروع شده، خبر داد و گفت: به دلیل آنکه چالش‌های بسیاری برای حضور در تالار‌های عروسی وجود دارد، مردم رغبتی به برگزاری مراسم نمی‌کنند و از سوی دیگر بسیاری از خانواده‌ها که چالش‌های این روز‌ها را درک کرده و نگران مشکلات برگزاری مراسم هستند، به تالار‌ها مراجعه کرده و مراسم خود را لغو کرده و می‌کنند.

افشار با اعلام اینکه بزودی مبعث پیامبر و بهترین زمان برای برای برگزاری مراسم عقد و عروسی و جشن است، اما بسیاری از تالار‌ها هیچ رزروی ندارند گفت: به جرأت میتوان ادعا کرد که تالار‌های پذیرایی بعد از بحران کرونا با جدی‌ترین چالش یعنی اعتراض‌های خیابانی روبرو شده اند.

وی با اعلام اینکه تالار‌هایی پذیرایی برای جذب میهمان ناچار به ارائه قیمت‌های بسیار پایین شده‌اند گفت: اکنون بسیاری از تالار‌های پذیرایی راضی هستند تالار خود را در نقطه سر به سر اجاره دهند، فقط به شرط آنکه هزینه کارگر، آب و برق، اجاره بها و مالیات شان در بیاید و دیگر به فکر سود نیستند.

عضو اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با اشاره به اینکه بسیاری از مراسم عقد و عروسی به حاشیه شهر‌ها کشیده شده گفت: به دلیل آنکه مردم نگران گیر کردن در اعتراض‌ها و تبعات آن هستند، به سمت برگزاری مراسم و حضور در باغ‌های خارج از شهر و برگزاری مراسم در اطراف تهران هستند که این رویکرد نیز تبعات خاص خودش را دارد.

وی با اعلام اینکه بسیاری از مردم در نیمه شب و هنگامی که از مراسم عروسی باز می‌گردند، در محل‌های نامناسب و خیابان‌های فرعی اطراف این تالار‌ها با مشکلات بسیاری روبرو می‌شوند گفت: کسانی که از عروسی برمی گردند، زیورآلات گران قیمت خود را به همراه دارند که طعمه چرب و نرمی برای سارقان هستند و این نگرانی وجود دارد که سارقان در مسیر راه کسانی که از عروسی بازمی‌گردند، کمین کرده و اموال آنان را به سرقت ببرند

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *