info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 بررسی شرایط تالارعروسی در کرونا

بررسی شرایط تالارعروسی در کرونا

مقدمه

با همه‌گیری ویروس کرونا تعداد زیادی از افراد که در شرف مراسم ازدواجشان بودند نگران زمان بازگشایی تالارها برای برگزاری مراسم‌‌هایشان هستند. اشخاصی که در مشاغل مربوط به تشریفات عروسی فعالیت داشتند متحمل ضررهای زیادی در ماه‌های اخیر در شرایط کرونا شدند. با این اوصاف تالار‌ها در چند ماه اخیر شرایط ثابتی ازلحاظ بازگشایی نداشتند. ما در این مقاله می‌خواهیم به موضوع تالارعروسی در کرونا بپردازیم.

این در حالی بود که مدتی به دلیل وضعیت قرمز شیوع  کرونا مجبور بودند تالارهای خود را بسته نگه دارند.  سپس به شکل قانونی یا غیر‌قانونی در تالارهای خود مراسم‌هایی برگزار می‌کردند تا بتوانند کسب درآمد کنند.  وضعیت تالارعروسی در کرونا همچنان غیر قابل پیش‌بینی است و زمان باز‌گشایی کامل تالارهای تهران هنوز اعلام نشده است.

آخرین وضعیت مربوط به تالارها

بعد از عید سعید فطر تالارها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجازۀ  بازگشایی پیدا کردند. بازگشایی تالار‌ها مشروط به گرفتن تست کرونا از مهمان‌ها قبل از ورود به سالن‌ها بود. از پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی تالارها می‌توان به مواردی چون:   استفاده از نصف گنجایش تالار‌ها، استفاده ماسک برای همه‌ی اشخاص، و فاصلۀ اجتماعی مناسب اشاره کرد.  اما پس از مدتی با صدورفرمان استانداری تهران بار دیگر تالارها مجبور به دست کشیدن از فعالیت خود شدند.

همانطور ک قبلاً هم گفتیم شرایط بازگشایی کامل تالارعروسی در کرونا مشخص نیست. از یک سو مدیران،  فعالیت تالارهای عروسی را غیر قانونی اعلام می‌کنند و از سوی دیگر اشخاصی به صورت خودمختار اقدام به بازگشایی تالار‌ها می‌کنند و بدون در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی  تمامی مراسم‌ها را برگزار می‌کنند و هیچ نگرانیِ خاصی بابت این کار غیر قانونی ندارند.

 

بسیاری از تالار‌های عروسی به دلیل انتشار ویروس کرونا از طرف مقامات قضایی تعطیل شده‌اند.

 

آغاز فعالیت تالارهای عروسی

از سویی دیگر هفته‌ی پیش پایگاه خبری ایرنا خبر‌هایی مبنی بر پایداری شرایط قرمز تهران و عدم کاهش بیماران مبتلا به کرونا در این شهر را اعلام کرد. با پیش‌بینیِ و بررسی‌های انجام گرفته در روزهای گذشته به‌دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط افراد، احتمال ابتلا به ویروس کرونا بیشتر از گذشته خواهد بود. با توجه به شرایط موجود،  احتمال بازگشایی تالارهای عروسی در زمان کرونا نزدیک به صفر است.

اما متاسفانه با توجه به عدم بازگشایی تالار‌ها در این دوران  تعداد زیادی از عروس و دامادها مراسم‌های خود را به شکل غیر قانونی و مخفی در حیاط خانه‌ها و باغ‌های خصوصی برپا می‌کنند. با توجه به عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این مراسم‌ها باید گفت که این کاری بسیار خطرناک است. شاید با بازگشایی تالارعروسی در کرونا و نظارت بر آن‌ها این شرایط بهتر شود. چون تالار‌ها گنجایش بیشتری داشته و مهمانان می‌توانند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم شرکت کنند و از خط ابتلا به کرونا بیشتر مصون بمانند.

ملزومات بهداشتی

به دلیل اینکه تالار‌ها از ملزومات بهداشتی مناسب‌تری نسبت به مهمانی‌های خصوصی بهره‌مند هستند.  تعداد افراد زیادی مخالفتی با بازگشایی تالارها درصورت انجام دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی ندارند. پس همان‌طور که پیش‌تر گفته شد وضعیت بازگشایی تالار عروسی در کرونا نا مشخص  است. به همین علت زمان دقیقی برای فعالیت مجدد تالارها اعلام نشده و ازسویی دیگر تعدادی از تالارها فعالیت خود را به صورت خودمختار ادامه می‌دهند. پس در صورت تمایل به اطلاع از زمان دقیق بازگشایی تالار های مد نظر،  باید با این تالار‌ها تماس حاصل فرمایید.

 

تالار‌های بزرگ می‌توانند در زمان کرونا با یک سوم ظرفیت خود اقدام به برپایی مراسم عروسی کنند.

برپایی جشن‌های عروسی در این روزهای کرونایی با چه بهایی

با گزارش پایگاه‌‌های خبری مختلف با توجه به عدم برگزاری انواع مراسم‌ها در بین مردم این مراسم‌ها شکل جدیدی به خود گرفته‌اند. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد این مراسم‌ها به طور مخفی در خانه‌های شخصی برگزار می‌شود و برگزاری این گونه از مراسم‌ها طبق گفته‌ی کارشناسان خطر ابتلا و شیوع بیماری را بین عموم مردم جامعه به‌شدت افزایش می‌‎دهد.

هم اکنون خبرهای مربوط به کرونا در شهرهای مختلف خوب به نظر نمی‌رسد. در این شرایط بسیاری از خانواده‌ها که مراسم ازدواج خود را به علت شرایط کرونایی به تعویق انداخته بودند با توجه به عدم فعالیت تالارعروسی در کرونا  اقدام به برگزاری مراسم ازدواج خود به صورت خصوصی کرده‌اند. این مراسم‌ها نه تنها به صورت مخفیانه برگزار می‌شوند، بلکه مواردی هم وجود دارد که به برگزاری مراسم‌های عروسی بر روی پشت بام‌ ساختمان‌های مسکونی اقدام می‌کنند. که با توجه به شواهد، دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور مناسب و صحیح اجرا نمی‌کنند.

یکی از مهم‌ترین عوارض ناشی از اینگونه مراسم‌های مخفیانه را  می‌توان ابتلای خوشه‌ای مردم به کرونا در نظر گرفت  . چندی پیش خبر از مراسم عروسی‌ای در میان بود ، که در آن عروس ناقل بیماری کرونا بوده و حدود 70 نفر از افراد داخل مهمانی  را مبتلا کرده است. همه روزه اخبار بسیاری مربوط به فوت افراد در جشن‌های عروسی شنیده می‌شود.

 

در ابتدای شیوع کرونا تالار‌های عروسی یکی از منابع تکثیر این ویروس بودند.

در ابتدای شیوع کرونا تالار‌های عروسی یکی از منابع تکثیر این ویروس بودند.

عکس‌ا‌لعمل‌ها به اینگونه از  برگزاری مراسم‌های عروسی مختلف است. تعدادی مانند موضوعات دیگر اجتماعی میزبان این جشن‌ها  که دست رد به سینه ی میزبان نمیزنند را مسخره می‌کنند. اما تعدادی دیگری با بیان تجربیاتی که داشته‌اند و آشنایان خود مربوط به حضور در این مراسم‌ها و خطرات و تلفات مربوط به آن،  به برگزاری اینگونه مراسم‌ها در شرایط کرونایی موجود واکنش تهاجمی دارند.

اما این مراسم‌ها در شرایط کرونایی موجود استقبال کننده‌هایی هم دارد که شامل افرادی می‌شود که از خانه ماندن‌های طولانی به منظور قطع زنجیره ی ویروس کرونا خسته شده‌اند حتی اگر با شرکت در این مراسم‌ها مبتلا به کویید19 شوند.

هفته‌ی پیش اخبار مربوط به بازگشایی مجدد تالارعروسی در کرونا  با توجه به شرایط سفید مناطق به گوش می‌رسید. تعدادی از این اقدام استقبال کردند و تعدادی اعتراض خود را اعلام کردند افراد معترض اعلام کردند به دلیل اینکه برگزاری این مراسم‌ها تعداد دوره‌همی‌ها را زیاد می‌کند و در نهایت جامعه با افزایش شیوع بیماری کویید 19 مواجه می‌شود این کار صحیح نیست. از سوی دیگر استقبال کننده‌های برگزاری مراسم‌های عروسی، خانواده‌های در حال ازدواج  بودند که شامل خانوادۀ عروس و داماد و خود عروس و داماد بود چرا که اظهار داشتن با عقب ا انداختن زمان مراسم‌‌های عروسی ضرر‌های بسیار زیادی را باید متحمل شوند.

در پایان این مقاله باید خاطر نشان کنیم موضوع تالارعروسی در کرونا  از موارد مهمی است که این روزها بسیار آن را نادیده می‌گیرند.

 

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *