info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 هزینه شام عروسی چگونه است؟

هزینه شام عروسی چگونه است؟

آیا از خود سوال کرده اید که هزینه شام عروسی چقدر و چگونه است؟ یا چگونه هزینه پذیرایی و شام محاسبه می شود؟ برای دریافت پاسخ سوالات بالا حتما مقاله امروز را مطالعه کنید.

قیمت هزینه پذیرایی و شام عروسی

شام یا وعده اصلی غذای در نظر گرفته برای مهمانان بسیار مهم است چرا که اگر شام عروسی خوشمزه و باکیفیت باشد مهمانان هرگز عروسی شما را فراموش نخواهند کرد. بر اساس ارزیابی های انجام شده توسط تالارها بیش از 50 درصد کیفیت تالارها به شام و پذیرایی مربوط است. قیمت هزینه پذیرایی و شام عروسی در هر کشوری فرق دارد اما به طور کلی قیمت پذیرایی و شام عروسی را بر حسب نوع جشن، مکان و خدمات غذایی محاسبه کرده اند. بیشتر عروس و دامادها خود به منظور احترام به مهمانان نوع غذا و خدمات غذایی را سفارش خواهند داد. اغلب مراسمات عروسی در شب برگزار خواهد شد به همین دلیل در نظر گرفتن وعده شام برای مهمانان ضروری است.

هزینه های شام عروسی                                                                

اگر قرار است هزینه پذیرایی را در نظر بگیرید باید حتما هزینه شام عروسی را نیز محاسبه کنید. بهتر است برای سفارش شام عروسی وعده و غذای محبوب مهمانان را سفارش دهید چرا که شما در هر صورت باید هزینه وعده شام را بپردازید. بعد از انتخاب غذا برای وعده شام با ارائه دهندگان خود تماس بگیرید تا علاوه بر اطلاع از قیمت های پذیرایی و شام، بودجه خود را ارزیابی کنید.

برنامه ریزی شام عروسی برای پذیرایی از مهمانان

زمانی که برای پذیرایی برنامه ریزی می کنید باید وعده اصلی شام را برای پذیرایی از مهمانان در نظر بگیرید. معمولا وعده شام شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر است. اولین چیزی که بعد از گرفتن تالار برای برگزاری مراسم عروسی باید در نظر بگیرید خدمات غذایی است. ببینید که آیا توانایی پذیرایی غذا با استخدام جداگانه چند آشپز را دارید یا خیر. بهتر است پذیرایی غذا را بر عهده تالار بگذارید تا مجبور به پرداخت جداگانه هزینه شام عروسی نباشید.

معمولا تالارها برای پذیرایی هر مهمان هزینه ای جداگانه را در نظر گرفته اند که شامل وعده اصلی و نوشیدنی است. هزینه پذیرایی باید جدا از هزینه اجاره مکان پرداخت شود زیرا توافقات اولیه بین صاحبان تالار و مشتریان بر سر اجاره مکان است و سایر هزینه ها در مراحل بعدی برای شما لحاظ خواهد شد.

  منوی یک تالار برای ارائه شام عروسی                                                       

عوامل تأثیرگذار بر قیمت پذیرایی

عوامل تأثیرگذار بر قیمت شام عروسی و پذیرایی موارد زیر است.

  • تعداد مهمانان:

شما به عنوان میزبان مراسم عروسی دوست دارید که مهمانان تان به خوبی از غذا و نوشیدنی پذیرایی شوند و اوقات خوشی را داشته باشند. هر چه تعداد مهمانان بیشتر باشد قیمت کلی وعده غذایی بیشتر است. قبل از محاسبه هزینه پذیرایی مهمانان خود را به طور دقیق بشمارید تا بر اساس تعداد مهمانان بودجه خود را محاسبه کنید.

  • سبک برگزاری:

پذیرایی در عروسی ها به دو صورت میان وعده و وعده اصلی غذایی است. با توجه به سبک برگزاری مراسم شما ممکن است تعداد وعده های غذایی نیز بیشتر یا کمتر شود.

  • مکان برگزاری:

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر هزینه شام عروسی، مکان برگزاری عروسی است. اگر شما در منزل شخصی خود از مهمانان پذیرایی کنید متحمل هزینه کمتری خواهید شد اما ممکن است که کیفیت غذا نیز پایین باشد. میزان هزینه پذیرایی در تالار به نسبت مناسب تر و کمتر از منزل شخصی است با در نظر گرفتن سایر هزینه ها (اجاره ظروف، آب و برق، مواد اولیه و غیره) متوجه مناسب بودن نرخ پذیرایی تالارها خواهید شد.

  • نوشیدنی:

نوع نوشیدنی (دلستر، نوشابه، دوغ و غیره) روی قیمت غذا تاثیر خواهد گذاشت.

  • وعده اصلی:

نوع غذایی که به عنوان وعده اصلی شام برای مهمانان در نظر گرفته شده نیز روی هزینه شام عروسی موثر است. هر چه تنوع غذایی در منوی غذا بالا باشد هزینه بالاتر است.

با توجه به عوامل گفته شده برای هزینه های پذیرایی برنامه ریزی کنید تا بهترین پذیرایی را در مراسم داشته باشید.

  

                                                      چیدمان یک میز در تالار برای شام عروسی

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *