info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 توجه به کیفیت نه کمیت در بازگشایی تالارها

توجه به کیفیت نه کمیت در بازگشایی تالارها

مقدمه

متأسفانه با شیوع ویروس منحوس کرونا در طی یک سال و چند‌ماه گذشته بسیاری از تالارها با تعطیلات بی‌رویه و خاصی روبه‌رو شده‌اند. که البته در برخی از شرایط با توجه به نوع حاد بودن ویروس، بازگشایی تالارها با معیارهای بسیار خاصی امکان پذیر بوده است. که این بازگشایی تنها به‌واسطه رعایت کامل تمامی دستورالعمل‌های خاص بهداشتی محقق شده است. به‌این‌دلیل‌که شادی یک لحظه نباید به‌هیچ‌عنوان باعث پشیمانی در روزهای باقیمانده عمر انسان شود و عمدتا اگر افراد بتوانند ظرفیت مناسبی را برای مهمانی‌ها و مجالس خاص و مهم خود در نظر بگیرند، با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توان حتی در وضعیت کنونی و حاضر بهترین مجلس و مهمانی را درتالار به‌راحتی برگزارنمود و توجه داشته باشید که شرایط بهداشت محیط، پرسنل و مهم‌تر از همه مواد غذایی و نحوه‌ی پذیرایی حائز اهمیت ترین نکاتی  است که شما باید در رزرو تالار به آن توجه داشته باشید.

شرط قبول ظرفیتی خاص برای بازگشایی تالارها

طبق مجوزهای خاصی که برای انواع تالارهای پذیرایی و عروسی ابلاغ شده است، برگزاری و بازگشایی تالارها تنها به شرایط کرونا بستگی دارد؛ چراکه شرایط زرد را با حداکثر 50 نفر ظرفیت و برای شرایط آبی باید 75 نفر را برای ظرفیت سالن در نظر گرفت. که البته با رعایت تمامی نکات بهداشتی، بازهم برای جلوگیری از شلوغی جمعیت این سخت‌گیری‌ها امر مهم و به‌جایی است. خاطر‌نشان می‌کنم برای برخی از تالار‌ها این‌گونه بازگشایی به‌هیچ‌عنوان صرفه اقتصادی چندان جالبی ندارد و به‌همین‌خاطر هر نوع تالاری با توجه به قبول شرایط می‌تواند به‌کار و فعالیت خود ادامه دهد.  البته اگر مسئولین تالار قصد داشته باشند به‌اصول اخلاقی و تعهد مشتری‌مداری توجه نمایند، نمی‌توانند با وضعیت کنونی به‌رزرو تالار فکر کنند. به‌همین خاطر افراد بهتر است با دنبال کردن اخبارروز بازگشایی انواع تالارها تقریبا برنامه‌ریزی خود را در لحظه انجام دهند که البته این برنامه‌ریزی باید با ظرفیت خاصی امکان‌پذیر باشد.

فاصله‌گذاری اجتماعی صحیح در بازگشایی تالارها
فاصله‌گذاری اجتماعی صحیح در بازگشایی تالارها

مزیت بازگشایی تالار برای جلوگیری از پخش ویروس کرونا

اگر بخواهیم منصفانه به‌این قضیه نگاه کنیم، بازگشایی تالار ها با اتخاذ شرایط خاصی و قبول ظرفیت‌های مشخصی بسیار بهتر و بهداشتی‌تر می‌باشد، نسبت به این‌که با بستن تالارها افراد مجبور باشند تا در حیاط و بسیاری از فضاهای باز مجلس خود را با استرس و اضطراب بالایی برگزار نمایند؛ چراکه در تالار می‌توان تمامی پروتکل‌های بهداشتی را به ‌نحو احسن رعایت نمود و مهم‌تر از همه موادغذایی که سرو می‌شود و هم‌چنین رفت‌و‌آمد افراد تحت کنترل برای رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی می‌باشد. بسیاری از افراد با صبر و انتظاری که برای برگزاری جشن عروسی خود دارند می‌توانند با شرایط خاص و وجود محدودیت‌های متفاوت مجلس خود را به‌راحتی در تالار برگزار نمایند. متأسفانه برگزاری مجلس در فضای باز قطعاً خطرات بیشتری را به همراه دارد، به‌این دلیل‌که نظارت خاصی بر روی ظرفیت مهمان‌ها وجود ندارد وحساسیت خاصی بر روند برگزاری مجلس صورت نمی‌پذیرد و بدین‌شکل زنجیره کرونا تقویت می‌شود پس بهتر است حداقل مجلس را باظرفیت کم‌تری در تالار برگزار کنید.

منع تردد شبانه
منع تردد شبانه

منع تردد شبانه همگام با بازگشایی تالارها

اگر اخبار به‌روز بازگشایی تالارها را دنبال کنید، با این مسئله روبه‌رو شده‌اید که منع تردد شبانه یکی از شرایط خاص برای برگزاری انواع مجلس در تالار می‌باشد. بدین‌ترتیب طبق توصیه‌های به‌عمل آمده از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح هیچ‌گونه ترددی نباید در خیابان وجود داشته باشد، و شاید این مسئله برای بسیاری از افراد واقعا مسئله مهمی باشد؛ چراکه با در نظر گرفتن ظرفیت مشخص و البته ‌کم و هم‌چنین به‌پایان رساندن مجلس مورد‌نظر تا قبل از ساعت ۹ نتوان شور‌و‌شوق، حال خوب و منحصر به فرد یک مجلس را افراد تجربه نمایند. با توجه به‌چنین شرایطی بازگشایی انواع تالار برای برخی ممکن است مقرون به‌صرفه باشد و برای برخی دیگر بسته بودن تالار مزیت بیشتری داشته باشد. اما در هر صورت در شرایط آبی و زرد، تالارها نیز به روندکاری خود با در نظر گرفتن شرایط خاص و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه می‌دهند.

زیبایی درکنار رعایت کامل بهداشت
زیبایی درکنار رعایت کامل بهداشت
رعایت کامل بهداشت در بازگشایی تالارها

بازگشایی تالارها با توجه به شرایط کنونی به‌هیچ عنوان به‌معنای بازگشایی به صورت قبل  نیست؛ چراکه برخی از افراد تنها برای این‌که تکلیف خود را مشخص کنند مجبور به برگزاری مجلس می‌شوند که البته استفاده از وسایل و لوازم کاملا یک‌بار مصرف و بهداشتی می‌تواند خیال افراد را تماما آسوده کند که بدون هیچ‌گونه نگرانی و استرسی بتوانند به برگزاری مجلس خود بپردازند. قبل‌ و بعد‌از برگزاری مجلس پرسنل محترم در تالار موظف به ضدعفونی کردن سالن می‌باشند. متأسفانه با توجه به سخت‌گیری‌های بسیار عجیب و سخت برای شکست‌ دادن ویروس کرونا، شاید تنها راه‌حلی که قادر باشد تا حدود زیادی باعث ایجاد روحیه در مردم شود برگزاری مجلس باشد. که البته این نوع مجالس نیز با سخت‌گیری‌های مربوط به خود نیز برگزار می‌شود اما باز هم می‌توان ساعات خوشی را با در نظر گرفتن شرایط خاص تجربه کرد .در تالار فاصله‌گذاری با دقت بالا مورد توجه است و استفاده از لوازم بهداشتی همانند ماسک کاملا اجباری است، تا افراد بدون‌ هیچ‌‌گونه دغدغه و آشفتگی ذهن بتوانند از مجلس مورد نظر لذت ببرند.

توجه به بهداشت فضای تالار
توجه به بهداشت فضای تالار
سخن پایانی

همان‌گونه که می‌دانید افراد زیادی درآمد و مایحتاج زندگی خود را به واسطه کار در تالار به‌صورت مستقیم و حتی غیرمستقیم تأمین می‌کنند که متأسفانه با تعطیل شدن تالارها به علت شیوع ویروس منحوس کرونا تعداد زیادی از هم‌وطنان با بیکاری شدیدی در کنار وضعیت آزاردهنده‌ای در زندگی شخصی خود روبه‌رو شده‌اند، که البته با توجه به شرایط کنونی و بازگشایی تالارها در کنار رعایت موارد بهداشتی بسیار سخت، باز هم می‌توان امیدی به کسب درآمد برای این افراد داشت. اما توجه داشته باشید با رعایت منع تردد شبانه، فاصله گذاری‌های مطمئن در تالار، ضدعفونی کردن سالن قبل و بعد از مجلس، استفاده از تمامی وسایل یک‌بار مصرف و نظارت کامل بر روی رعایت موارد بهداشتی توسط مهمان‌ها تا حدود زیادی می‌توان از شرایط سخت حال حاضر با حال بهتری عبور کرد. توصیه من به شما عزیزان این است که چنان‌چه به ‌برگزاری مجلس خاصی می‌اندیشید، تنها به‌سراغ تالارهایی بروید که به‌صورت قانونی و با داشتن مجوز به کار خود ادامه می‌دهند. به این علت که این نوع تالارها تمامی موازین مهم و دستورالعمل‌های بهداشتی را برای برگزاری مجلس شما به‌نحو احسن در نظر می‌گیرند و بدین‌شکل شما با آسودگی‌خاطر بیشتری می‌توانید به‌برگزاری مجلس خود بپردازید.

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *