info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 مراسم عروسی در کرونا

مراسم عروسی در کرونا

مراسم عروسی یکی از مهمترین مراسماتی است که عروس و داماد در زندگی خود آن را تجربه می‌کنند. یعنی این مراسم قبل از شروع زندگی مشترک برگزار شده و به نوعی یک شگون و مبارکی به حساب می‌آید. بیشتر زوج‌های دنیا سعی دارند تا این مراسم را به خوبی برگزار کرده و جشن بگیرند. اما تعدادی از آنها هم وجود دارند که بدون برگزاری مراسم وارد زندگی مشترک خود شده و آن را شروع می‌کنند. امروزه وجود بیماری کرونا باعث شده تا عروس و دامادها به اجبار بدون مراسم خاصی، زندگی خود را شروع کنند و یا به شیوه گوناگونی آن را برگزار کنند. ما در ادامه راجع به مراسم عروسی در کرونا صحبت می‌کنیم با ما همراه شوید.

 

انواع گوناگون برگزاری مراسم در ایام کرونا

گفتیم که مراسم عروسی جز مهم‌ترین جشن‌های زندگی یک زوج می‎باشد اما امروزه این مراسمات به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نشده و یا به صورت‌های متفاوتی برگزار می‌شود. این صورت‌های متفاوت عبارتند از:

  1. برگزاری مراسم عروسی در فضای باز:

از گذشته برگزاری مراسم عروسی در باغ یا فضای باز با وجود میهمانان فراوانی مرسوم بوده است. اما امروزه با شیوع بیماری کرونا برگزاری این مراسم در فضای باز شیوه متفاوتی پیدا کرده است. یعنی عروسی در کرونا با وجود میهمانان بسیار کم برگزار می‌شود. تمامی میهمانان باید با فاصله مناسبی نشسته و پروتکل‌ها را رعایت کنند.

 

عروسی کرونایی در فضای باز
عروسی کرونایی در فضای باز

  1. پرداخت وجه ولیمه به مستمندان:

پرداخت صدقه و دادن ولیمه برای عروسی از رسم و رسومات است اما در شرایط کنونی بیشتر افراد سعی می‌کنند تا پول ولیمه و یا جشن خود را که برای برگزاری آن کنار گذاشته بودند، به مستمندان پرداخته کرده و بدون عروسی و برای حفظ سلامتی خود و دیگران، به مستمندان پرداخت کنند.

 

  1. رفتن به عکاسی و شروع زندگی مشترک:

در این ایام ویژه کرونایی، همه افراد سعی می‌کنند تا برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان مراسم عروسی خود را برگزار نکنند و یا  آن را به نوع دیگری انجام دهند. برای همین بعضی از عروس و دامادها سعی می‌کنند با پیدا کردن یک عکاس مناسب،  به یک آتلیه مناسب رفته و با گرفتن عکس‌های مراسمشان، بدون عروسی به منزل مشترک خود رفته و زندگی خود را آغاز کنند. این شیوه هم یک نوع متفاوت از برگزاری عروسی در کرونا می‌باشد، که به تدریج و روز به روز بیشتر مرسوم و متداول می‌شود.

مراسم عروسی در کرونا
مراسم عروسی در کرونا

 

شرایط برگزاری مراسم عروسی در ایام کرونا

همانطور که امروزه عده‌ای وجود دارند که مراسم عروسی خود را برگزار نکرده و به صورت خیلی ساده زندگی خود را شروع می‌کنند، عروس و دامادهایی هم وجود دارند که برگزاری مراسم عروسی برای آنها اهمیت ویژه‌ای دارد و حتما آن را برگزار می‌کنند. برای همین تالارهای پذیرایی شرایط خاصی را برای این افراد و برای برگزاری مراسم در نظر گرفته‌اند. این شرایط عبارتند از:

  1. دعوت از میهمانان به تعداد خیلی کم:

همانطور که در موارد بالا هم ذکر شد با وجود شرایط ویژه کنونی، تالارهای پذیرایی از تعداد بسیار کمی از میهمانان پذیرایی کرده و تعداد بالا را نمی‌پذیرند. برای همین یک فرد برای برگزاری عروسی در کرونا موظف است تا تعداد میهمانانش را به حداقل رسانده و از قوانین تالار پیروی کند.

 

  1. رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط میهمانان عروسی :

تالارهای پذیرایی برای برگزاری مراسم عروسی در خود و در این ایام بیماری، شرط رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، زدن ماسک و ضدعفونی کردن کامل دست‌ها را گذاشته است. هر کس که مایل است تا جشن عروسی خود را در تالار پذیرایی بگیرد باید این شرط را پذیرفته و با میهمانان خود به آن عمل کند.

عروسی کرونایی
عروسی کرونایی

  1. عدم پرداخت شاباش به وسیله دست:

از گذشته پرداخت شاباش به عروس و داماد‌ها مرسوم بوده است اما امروزه در روزهای کرونایی جابه‌جایی پول با دست خطرناک است و این امر در تالارهای پذیرایی ممنوع شده است.

 

  1. عدم نزدیکی میهمانان به عروس و داماد در هنگام رقص:

این شرط مهم در تالارها وضع شده است که برای حفظ سلامتی عروس و داماد، هیچ کس در هنگام رقص به آنها نزدیک نشود. در این دوران ویژه باید به این شرط عمل کرد تا همواره سالم و سلامت ماند.

مراسم در کرونا
مراسم در کرونا

 

نتیجه گیری

گفتیم که در دروان بیماری کرونا عده‎ای وجود دارند که بدون مراسم زندگی خود را شروع می‌کنند و تعدادی هم هستند که برگزاری عروسی در کرونا برایشان اهمیت داشته و دوست دارند تا مراسم خود را برگزار کنند. برای همین یک سری شرایط توسط تالارهای پذیرایی وضع شده است و هر کس که تمایل به برگزاری جشن دارد باید به آن عمل کند. خواندن این مطلب می‌تواند به شما برای تصمیم‌گیری در مورد برگزاری یا عدم برگزاری مراسم عروسی در این دوران کمک کند.

 

مقالات مرتبط :

 

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *