info@etalar-teh.ir

راه ارتباط با ما

021-88535255-8

تماس با ما

 نکاتی که هنگام اجاره سالن پذیرایی باید بدانید

نکاتی که هنگام اجاره سالن پذیرایی باید بدانید

مقدمه

برگزاری جشن‌های مختلف از جمله جشن عروسی، برای افراد بسیار دلنشین و خاطره انگیز بوده، و به همین دلیل نیازمند توجه بسیاری در تهیه تدارکات آن می‌باشد. یکی از مهم‏ترین مواردی که در هنگام تدارک دیدن یک جشن باید به آن توجه کرد، اجاره یک سالن پذیرایی و تالار خوب و با کیفیت است. اما انتخاب تالار ساده نبوده و نیازمند توجه به معیارهای بسیاری است. یک تالار پذیرایی خوب باید ویژگی‌های بسیاری داشته باشد. در ادامه متن به بررسی ویژگی‌هایی که یک تالار خوب و با کیفیت باید داشته باشد، خواهیم پرداخت.

بودجه شما

اولین و مهمترین نکته هنگام رزرو یک تالار پذیرایی توجه به بودجه‌تان است. تالارها با توجه به ویژگی و کیفیتی که دارند، قیمت‌های متفاوتی دارند. شما باید با مشخص کردن بودجه خود، و سپس بررسی ویژگی‌هایی که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم، اقدام به رزرو یک تالار پذیرایی کنید.

مکان مناسب سالن پذیرایی اجاره

از جمله مهم‏ترین نکات و ویژگی‌هایی که یک سالن پذیرایی اجاره باید داشته باشد، مکان مناسب است. منظور از مکان مناسب این است که، از مرکز شهر زیاد دور نبوده و همچنین مسیر رسیدن به آن ساده و بدون ترافیک شهری باشد. این مورد باعث می‌شود مهمانان راحت‌تر و سریع‌تر به جشن شما برسند. به علاوه توجه داشته باشید که محیط اطراف آن زیاد مسکونی نبوده تا در صورت ادامه پیدا کردن جشن تا ساعات دیروقت شب، موجب آزار ساکنین نشوید.

دکوراسیون سالن پذیرایی باید زیبا و مرتب باشد.

ابعاد سالن پذیرایی

هنگام بررسی ابعاد تالار پذیرایی مورد نظر، حتما تعداد مهمانان خود، و مختلط یا غیرمختلط بودن جشن خود را در نظر داشته باشید، و نسبت به آن تالاری با ابعاد مناسب انتخاب کنید. اگر مایلید بخش خانم‌ها و آقایان جدا باشد، حتما دقت کنید که بخش زنانه و مردانه داشته باشد. به علاوه اگر تعداد مهمان‏های شما کم است ترجیحا سالن‌های کوچک انتخاب کنید تا جشن شما خلوت بنظر نرسد.

ظرفیت تالار پذیرایی

ظرفیت را می‌توان بخشی از ابعاد تالار دانست. بنابراین در انتخاب ظرفیت نیز حتما تعداد مهمانان خود را در نظر بگیرید و بهتر است کمی از تعداد مهمانان شما بیشتر باشد، تا در صورت اضافه شدن مهمانان، با کمبود جا مواجه نشوید.

نورپردازی مناسب سالن پذیرایی اجاره

نورپردازی سالن پذیرایی اجاره از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که رقص عروس و داماد و مهمانان، و همچنین فیلم برداری از جشن نیازمند نورپردازی مناسبی می‌باشد، حتما از قبل، نورپردازی سالن را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. همچنین پیشنهاد می‌شود سالن‌هایی با قابلیت تنظیم نور را انتخاب کنید.

سالن پذیرایی باید دارای نورپردازی مناسبی باشد.

سالن غذاخوری تالار پذیرایی

از آنجایی که بخش مهمی از جشن، پذیرایی و سرو غذا است، حتما دقت داشته باشید که سالن غذاخوری تالار مورد نظر دارای ویژگی‌هایی چون تمیز بودن محیط و میز و صندلی‌ها، سالم بودن میز و صندلی‌ها، ظرفیت سالن غذاخوری، پیش‌خدمت‌های خانم برای بخش خانم‌ها و غیره باشد. تزئین مناسب میزهای غذاخوری نیز تاثیر مثبتی در لذت مهمانان شما دارد.

دکوراسیون تالار

اگر قصد فیلم برداری از جشن خود را دارید، حتما دقت کنید که تالار مورد نظر دارای دکوراسیون زیبا و مرتبی باشد. به علاوه دکوراسیون زیبا در لذت بردن خودتان و مهمانان از محیط جشن نیز بسیار تاثیرگذار است. همچنین مواردی چون گل آرایی سالن، سفره عقد، محل نشستن عروس و داماد و غیره نیز از ویژگی‌های یک دکوراسیون زیبا و مناسب است.

تهویه مناسب سالن پذیرایی

در جشن‌ها معمولا جمعیت زیادی در سالن پذیرایی اجاره حضور خواهند داشت و با توجه به تحرکات بالای افراد و بسته بودن محیط، و به علاوه استفاده از اسفند، فشفشه و غیره نیز، بوی بسیاری در محیط ایجاد شده، و ترکیب این بوها حس مطلوبی در مهمانان ایجاد نمی‌کند. لذا توجه داشته باشید که سالن‌ پذیرایی مورد نظرتان از سیستم تهویه مناسب و سالمی برخوردار باشد.

سیستم گرمایشی و سرمایشی سالم و مناسب سالن

با توجه به اینکه ممکن است جشن شما در فصول مختلفی برگزار شود، و همچنین عموما افراد لباس‌هایی برای جشن‌ها می‌پوشند که ممکن است برای هوای آن فصل مناسب نبوده و موجب سرد شدن و یا گرم شدن بیش از حد مهمانان شود، به همین سبب تالار پذیرایی باید سیستم گرمایشی و یا سرمایشی سالم و متناسب با فصل و هوا را داشته باشد.

گل آرایی سالن پذیرایی می‌تواند به زیبایی محیط جشن بیفزاید.

سایر مواردی که یک تالار خوب باید داشته باشد

برای راحتی بیشتر مهمانان در جشن و لذت بردن خودتان و آن‏ها، بهتر است توجه کنید که سالن پذیرایی اجاره دارای ویژگی‌های دیگری مانند سرویس بهداشتی تمیز و جداگانه، پارکینگ با ظرفیت مناسب، نظافت تالار، کیفیت مطلوب غذای تالار، دی جی، سیستم پخش موسیقی مناسب و غیره باشد.

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

راه های ارتباطی با ما:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *